Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
decyzja-img-505.jpg

Jakie są najczęstsze zaburzenia umysłowe i czy wsparcie psychologa to dobra decyzja?

Co prawda w dużej grupie dyscyplinach opieki zdrowotnej odnotowano imponujące postępy, lecz
jeśli chodzi o zdrowie umysłowe, perspektywy na świecie są niewesołe. Według pewnego raportu jedna czwarta społeczeństwa świata cierpi na zaburzenia psychiczne, emocjonalne bądź też zaburzenia zachowania. Inne statystyki wykazały, iż jedna trzecia pacjentów zasięga porady medycznej z powodu depresji czy też stanów lękowych.

W dodatku zdaniem fachowców liczby te rosną. Dlaczego? Badania przeprowadzone przez Wydział Medycyny Społecznej Uniwersytetu Harvarda wykazały, że takie choroby jak dołek psychiczny wymagająca terapii, schizofrenia i demencja są coraz częstsze, albowiem coraz to więcej ludzi dożywa wieku ryzyka. Ale dłuższe życie nie jest jedyną przyczyną. Winę ponoszą także trudności ekonomiczne i nasilający się stres związany z dzisiejszym trybem życia. W jaki sposób zmienić tę smutną sytuację?

Według profesjonalistów ochronie zdrowia psychicznego warto przyznać pierwszeństwo przed innymi oddziałami medycyny, ponieważ jest to jedna z w największym stopniu zaniedbanych dziedzin służby zdrowia – psycholog Kalisz. Przed laty badania nad zespołem stresowych zaburzeń pourazowych, nazywanym wówczas wstrząsem artyleryjskim lub też zespołem wyczerpania walką, wiedziono głównie ze względu na weteranów wojennych. W dzisiejszych czasach nerwicę pourazową rozpoznaje się nie wyłącznie u żołnierzy. Może ona wystąpić u każdego, kto doznał dokuczliwego urazu. Przyczyny bywają nadzwyczaj zróżnicowane – należą do nich okropności wojny, lecz również próby zgwałcenia i wypadki samochodowe. Jeśli przetrzymałeś obojętnie jaki uraz, pomnij: nie jesteś wyjątkiem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Previous Post
Next Post