Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
wizyt-img-545.jpg

Doktor – w jaki sposób sprawić kompetencje przed wizytą?

Jest bardzo istotna kwestią, bo pozwala na stworzenie słusznej atmosfery w gabinecie, albowiem jej brak może świadczyć o złym usposobieniu pana doktora. Doktor przychylny pacjentowi, uprzejmie zaprosi go do gabinetu, wskaże krzesło na jakim można usiąść, po czym przystąpi do wywiadu. O podejściu do pacjenta może świadczyć sposób w jaki ten wywiad jest przeprowadzany, czy doktor komentuje odpowiedzi na nasze pytania, kpi z nas, lub poniekąd uspakaja. Ma to wpływ nie jedynie na samą wizytę lecz też na jej dalszy ciąg, ponieważ w momencie w którym pacjent czuje się komfortowo wizyta jest mniej nieprzyjemna.

Niestety niemniej jednak dziś są lekarze, jacy zachowują się w taki sposób, iż pacjent ma doświadczenie że siedzą w gabinetach za karę. Rzecz jasna dają to do zrozumienia poszczególnym pacjentom którzy wchodzą do gabinetu.

Wielu takich doktorów zostaje później bardzo nisko ocenianych na witrynach na których prowadzony jest ranking lekarzy – wypróbuj BliskiLekarz.pl. Nie należałoby iść do takich znawców, a także ostrzec przed nimi inne osoby, być może kiedy zmniejszy się obecność zmienią swój stosunek do pacjentów, a co za tym idzie polepszy się jakość wykonywanych przez nich usług. Biały personel jest zobowiązany przestrzegać tajemnicy leczniczej, jednakże w wielu przypadkach niestety jest ona łamana. Kiedy wchodzimy do gabinetu a lekarz komentuje wygląd lub ewentualnie również symptomy choroby poprzedniego pacjenta, jest to niedopuszczalne zachowanie. Jednakże nasze milczenie jest przyzwolenie na tego typu posunięcia. Też w poradni kobiecej, gdy pielęgniarka na całą poczekalnie wykrzykuje pytając która z kobiet jest w ciąży, lub ewentualnie też indywidualnie po nazwisku.

Prawdziwa dyskrecja polega na tym że lekarz rozmawia z pacjentką o jej przeszkodach, lecz jedynie do momentu aż ona wyjdzie z gabinetu, gdy wstępuje kolejna osoba to poświęca uwagę jej dolegliwością a nie poprzednich pacjentów. Dużo ujemnych komentarzy wolno w następnej kolejności przeczytać na witrynach gdzie prowadzony jest ranking lekarzy. Jeśli lekarz się przy nas będzie zachowywał w sposób karygodny możemy go upomnieć, lub też wyjść z gabinetu, i umówić się na wizytę do innego specjalisty. Zachowanie lekarza jest uzależnione od tego czy pacjenci mu na to zezwalają, oraz jaka będzie ich reakcja na daną nowinę, poprzez niego do nich wypowiedzianą.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Previous Post
Next Post