Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
czy-img-348.jpg

Czy geny są odpowiedzialne za alkoholizm i kłopoty psychiczne?

Terapeuci zajmujący się zagadnieniem uzależnień zgodnie sugerują, że mechanizm uzależnienia jest pokrewny obojętnie od tego, co jest przedmiotem uzależnienia. Nieważne, czy postać jest uzależniona od zbliżenia płciowego, niejedzenia, jak jest w wypadku anoreksji lub także narkotyków Bazowym pytaniem neurobiologów, psychologów i psychiatrów jest to, czy podłożem uzależnienia będzie biologia czy psychika, to znaczy, czy przebiegi biologiczne zachodzące w mózgu odpowiadają za uzależnienia.

Odpowiedź na to zapytanie jest nadzwyczaj istotna, bo to warunkuje sposób leczenia, jeśli albowiem jest wina psychiki, to leczenie powinno polegać na psychoterapii, natomiast jeśli jest to wina procesów zachodzących w mózgu, może być prowadzone leczenie farmakologiczne – tutaj pomoże ibogaina. Prowadzone były badania na bliźniakach jednojajowych jak również różnojajowych, które były dziećmi alkoholików, a wychowywane były w przeróżnych rodzinach.

Badania te wskazały, iż jest szansę dziedziczenia pewnego typu zaburzeń neurologicznych czy też biochemicznych, jakie przyczyniają się do rozwoju alkoholizmu w przyszłym tychże maluchów. Badania prowadzone na zwierzętach zatwierdziły te same wyniki co na bliźniętach, innymi słowy, iż jest większa podatność na tolerowanie alkoholu, czy też preferencji do picia alkoholu. Wyniki tych badań zainicjowały poszukiwania genów odpowiadających za rozwój pijaństwa. Nie ma jednej przyczyny choroby alkoholowej, na ogół są niesłychanie rozmaite i skutkiem tego przyjmuje się polietiologiczną genezę kierującą do uzależnienia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Previous Post
Next Post